Fabrika Havalandırma

Bacafix olarak Fabrika, Endüstriyel Tesisler, Atölye, Alışveriş Merkezleri, Sinema salonları vb. işletmelerin havalandırma sistemleri imalat ve montajını gerçekleştiriyoruz.

 

Fabrika havalandırma sistemleri genellikle yüksek basınç kaybı göz önünde bulundurularak seçilen havalandırma fanları ile yapılır. Diğer mekan havalandırmasından fabrika havalandırmasını ayıran en önemli faktör uzun ve geniş havalandırma hatlarının bulunmasıdır. Bir diğer faktör ise yüksek mesafeden egzos ve taze havanın içerideki ortamdan atılıp yada içeriye aktarılmasıdır.

 

Bu nedenle fabrika havalandırmalarında uygulanacak havalandırma tertibatının hesabının iyi yapılması gerekmektedir. İtfaiye Daire Başkanlığının bu konu ile belirttiği hava değişim katsayısı 8 ile 15 arasında değişmektedir. Sağlık bakanlığı, diğer bakanlıklar ve müdürlüklerin fabrikaları denetimlerinde karşılaşılan en büyük sorun ortamdan atılan havanın çatı seviyesi hizasından dışarıya atılmamasıdır.Bu nedenle çatı çıkışları yapılarak atmosfere ulaştırılması gerekir.

Etiketler

fan
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım